Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic zoptymalizował strukturę organizacyjną
Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna wprowadziła nowy model kosztowy, który pozwoli bardziej efektywnie przeprowadzić komercjalizację systemu Pregnabit w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Dzięki wdrożonym działaniom wydatki operacyjne mogą zmniejszyć się od kilkunastu do kilkudziesięciu procent w zależności od pozycji kosztowej.

 

 

Jednym z elementów reorganizacji jest bardziej efektywny model kosztowy struktury zarządczej. Funkcję Członka Zarządu ds. finansowych po odejściu Romualda Harwasa obejmuje Konrad Kowalczuk, który dotychczas odpowiadał za strategię i rozwój. Odtąd wszystkie wymienione obszary będą koordynowane przez jedną osobę. W efekcie Zarząd będzie reprezentowany przez Patrycję Wizińską-Sochę, Prezesa i głównego akcjonariusza spółki oraz Konrada Kowalczuka, Członka Zarządu.

Dodatkowo, zoptymalizowane zostały koszty związane z wydatkami na marketing, który obecnie skierowany jest w przeważającej mierze do klienta biznesowego. Dzięki wypracowanym oszczędnościom istotnie zwiększy się efektywność struktury Nestmedic, co pozwoli na skuteczniejszą komercjalizację systemu Pregnabit. – Obecnie prowadzimy intensywne działania w zakresie przygotowań do sprzedaży na pierwszym zagranicznym rynku oraz zwiększenia wolumenu badań na rynku polskim. Rozwijając się na obu kierunkach musimy jednocześnie pamiętać o maksymalnej efektywności naszych działaniach zarówno pod kątem operacyjnym, jak i kosztowym. Dlatego zdecydowaliśmy się na szereg zmian w naszym modelu, które zaowocują istotnymi oszczędnościami już w czwartym kwartale – tłumaczy Konrad Kowalczuk, Członek Zarządu Nestmedic.

KOMENTARZE
news

<March 2023>

MonTueWedThuFriSatSun
1
3
4
5
7
10
12
13
14
16
17
18
19
20
25
26
28
29
30
31
1
2
Newsletter