Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic ma finansowanie na rozwój mobilnego KTG w Skandynawii
Firma telemedyczna Nestmedic S.A. pozyskała milion złotych na realizację ekspansji międzynarodowej systemu mobilnego badania KTG – głównie w krajach UE, w tym w Skandynawii. Dwóch prywatnych inwestorów obejmie nowe akcje spółki po cenie 2,80 zł, czyli o 22% wyższej od kursu zamknięcia z 29 sierpnia i o 4% wyższej od średniego kursu z ostatniego miesiąca.

 

 

Na potrzeby transakcji wyemitowanych zostanie 357 000 akcji po cenie 2,80 zł. Równoległe Patrycja Wizińska-Socha, największy akcjonariusz i prezes Nestmedic pożyczyła wspomnianym podmiotom taką samą liczbę akcji. W momencie dopuszczenia do obrotu nowo wyemitowanych walorów dojdzie do zwrotu pożyczki.

Dzięki pozyskanym środkom spółka będzie mogła prowadzić kolejne pilotaże oraz przygotowywać wdrożenia na rynkach skandynawskich, szczególnie w Finlandii i Danii, gdzie wiele instytucji i firm medycznych jest zainteresowanych systemem Pregnabit. W ubiegłym miesiącu Nestmedic z sukcesem zakończył pierwszy pilotaż w jednym z największych szpitali w Finlandii. Przeprowadzona po programie wśród lekarzy, położnych i pacjentek ankieta potwierdziła przełomowość mobilnego badania KTG – systemu Pregnabit. Personel medyczny w swoich odpowiedziach podkreślał dokładność zapisu dostarczanego przez Pregnabit. Ciężarne pacjentki doceniały z kolei przede wszystkim łatwość użytkowania systemu. Zebrane pozytywne recenzje zaowocowały rozpoczęciem bardziej zaawansowanych rozmów na temat komercyjnej współpracy z fińskim partnerem. – Potencjał dla komercjalizacji naszego rozwiązania na rynkach zagranicznych, a szczególnie w Skandynawii zwrócił szczególną uwagę nowych inwestorów. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy pilotaże w kilku krajach, w tym w Finlandii, gdzie szczególna rola położnej w systemie opieki nad kobietami w ciąży stwarza wyjątkowe możliwości dla Pregnabitu. Dzięki pozyskanym środkom będziemy w stanie przeprowadzić kolejne pilotaże, dzięki którym następnie będziemy mogli przeprowadzić komercjalizację na szerszą skalę – zaznacza Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestmedic.

Spółka oprócz polskiego rynku umożliwiła korzystanie ze swojego rozwiązania ciężarnym kobietom w Finlandii, Danii, Portugalii, Katarze oraz w Kenii. Za ekspansję międzynarodową odpowiada Sławomir Bartoszcze, który w maju dołączył do zespołu Nestmedic. Wcześniej zdobywał doświadczenia w obszarze komercjalizacji rozwiązań medycznych w takich korporacjach, jak CompuGroup Medical Poland, GlaxoSmithKline czy Pliva Kraków.

KOMENTARZE
news

<March 2023>

MonTueWedThuFriSatSun
1
3
4
5
7
10
12
13
14
16
17
18
19
20
25
26
28
29
30
31
1
2
Newsletter