Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Myneviskin i Puwer Polska wprowadzą do aptek urządzenie do wczesnej diagnostyki raka skóry
Myneviskin i Puwer Polska wprowadzą do aptek urządzenie do wczesnej diagnostyki raka skóry

Myneviskin Sp. z o.o, którego inwestorem jest Satis Group, grupa technologiczna z GPW, podpisała porozumienie z Puwer Polska, specjalizującą się w marketingu medycznym dotyczącym skanera do wczesnej diagnostyki raka skóry. W ramach ustaleń w początkowej fazie komercjalizacji urządzenie ma znaleźć się w dwóch sieciach aptek liczących 60 placówek. Docelowo Myneviskin ma być gotowy do wprowadzenia produktu do 12 tys. polskich aptek – wynika z porozumienia z Puwer Polska. Start sprzedaży planowany jest do końca czerwca

 

Ustalenia pomiędzy Myneviskin i partnerem przewidują również uruchomienie mobilnych badań w Polsce. Początkowo mają one być przeprowadzane przez cztery jednostki w różnych lokalizacjach. Puwer Polska wydzieli również zespół sprzedażowy do komercjalizacji urządzenia na terenie Polski. Rozwiązanie opracowane przez spółkę z grupy Satis Group ma na celu umożliwienia wykrywania wczesnych symptomów niebezpiecznych zmian skórnych.

Myneviskin opracowało system: aplikację połączoną ze skanerem wraz ze zbiorem materiałów edukacyjnych i instruktażowych, która pozwoli na kontakt pacjenta z lekarzem, a także umożliwi wstępną diagnostykę różnych form i odmian złośliwych nowotworów, a także zmian skórnych na podstawie charakterystycznych cech znamion (w tym pigmentacji, kształtu, struktury itp.). Pomysłodawcą skanera oraz założycielem spółki Myneviskin jest Yulianna Yussef, blogerka oraz influencerka znana na całym świecie poprzez dziesiątki artykułów opisujących jej życie ze znamionami na skórze. Posiada życiowe doświadczenie w postepowaniu ze znamionami, liczne kontakty wśród dermatologów, a także rozległą wiedzę w dziedzinie dbania i pielęgnacji skóry. Yulianna Yussef jest również autorką linii naturalnych kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Inwestycja w Myneviskin jest kolejnym etapem poszerzania działalności przez Satis Group na perspektywicznym rynku medtech. 30 kwietnia br. spółka nabyła pakiet akcji medycznej firmy INVO BioScience Inc., notowanej na NASDAQ. Satis Group i INVO Bioscience negocjują warunki strategicznej współpracy, mającej na celu rozwój działalności INVO BioScience na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Wejście na rynek medyczny zostanie wsparte zmianami w kadrze zarządzającej. 29 kwietnia br. Rada Nadzorcza Satis Group powołała do Zarządu Marcina Hańczaruka, doświadczonego managera w obszarze ochrony zdrowia. W swojej dotychczasowej karierze prowadził on różnorodne zespoły, a także całe organizacje w wiodących międzynarodowych firmach i koncernach: Bristol-Myers Squibb (USA), Schering Plough (USA), Ferring (Szwajcaria), Amgen (USA). 

Źródła

Fot. https://www.freepik.com/free-vector/pharmacy-medical-shop-concept_9650681.htm#page=1&query=drug%20store&position=3

KOMENTARZE
news

<March 2023>

MonTueWedThuFriSatSun
1
3
4
5
7
10
12
13
14
16
17
18
19
20
25
26
28
29
30
31
1
2
Newsletter