Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
InventionMed złożył prospekt emisyjny do KNF z zamiarem przejścia na główny rynek GPW
Polska spółka technologiczna, działająca w segmencie medycznym – InventionMed złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Twórca innowacyjnego symulatora o nazwie TutorDerm może być pierwszą spółką z branży VR, notowaną na GPW. Firmą interesują się nie tylko polscy inwestorzy, ale także zagraniczne fundusze inwestycyjne, takie jak Hong Kong Kam Fung Group Company Limited.

 

 

Notowana dotychczas na NewConnect spółka przygotowuje się do przejścia na GPW. Debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy nie będzie wiązał się z emisją akcji.

– Zmiana rynku notowań to przemyślana decyzja, która pozwoli nam na szybszy rozwój. Obecność na GPW daje nam możliwość dotarcia do szerszego grona inwestorów. Zwiększy się również nasza rozpoznawalność – liczymy, że dzięki temu łatwiej nam będzie pozyskać nowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych partnerów biznesowych – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.

TutorDerm to urządzenie stworzone na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Innowacyjny projekt opracowany przez spółkę z Bydgoszczy wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), a także podwójnej immersji. Symulator odzwierciedla procedury i działania, jakie należy wykonać przed, w trakcie i po zabiegu dermatologicznym. Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem urządzenia i jego komercjalizacją. Przeprowadzane są także programy pilotażowe. W najbliższym czasie InventionMed planuje również poszerzenie projektu o nowe moduły.

Komercjalizacja pierwszego urządzenia InventionMed zaplanowana jest na koniec I kw. 2020 r., a uzyskanie progu rentowności projektu TutorDerm najpóźniej w 2021 r. Spółka planuje także osiągnięcie poziomu 30% udziału przychodów ze sprzedaży zagranicznej na koniec 2020 r., na takich rynkach jak Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone oraz rynki azjatyckie m.in. Japonia, Chiny, Malezja, Tajwan, gdzie buduje już swoją rozpoznawalność.

– Nasza strategia biznesowa zakłada komercjalizację urządzenia TutorDerm oraz jego dalszy rozwój. Już niedługo poszerzymy projekt o kolejne moduły. W planach jest również otwarcie „Wirtualnego szpitala”. Naszym flagowym projektem zainteresowane są zagraniczne kliniki, jak również zagraniczni inwestorzy – dodaje Tomasz Kierul.

Według wielu prognoz, wartość rynku wirtualnej rzeczywistości za kilka lat może wynieść kilkadziesiąt mld dolarów. Digi-Capital wskazuje na 25 mld dolarów już w 2021 roku, zdaniem Research and Markets w roku 2022 sięgnie ona 31,07 mld dolarów, a Grand Review Research prognozuje wartość na 48,5 mld dolarów w roku 2025.

KOMENTARZE
news

<February 2023>

MonTueWedThuFriSatSun
1
2
3
4
5
8
9
11
12
13
15
16
18
19
20
21
25
26
1
3
4
5
Newsletter