Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Genomtec chce przenieść się na główny parkiet GPW
Genomtec chce przenieść się na główny parkiet GPW

Zarząd Genomtec S.A. wyraził zamiar ubiegania się o przeniesienie notowań spółki z alternatywnego rynku NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). W związku z tym zarząd zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie na 13 września br. w celu podjęcia przez akcjonariuszy Genomtec uchwały upoważniającej zarząd do przeprowadzenia niezbędnych działań zmierzających do przeniesienia notowań akcji spółki. W związku z tym ruchem nie jest planowana nowa emisja akcji. Główną motywacją zarządu jest uzyskanie dostępu do większego grona długoterminowych inwestorów, w tym inwestorów zagranicznych.

– Przeniesienie notowań akcji Genomtec na rynek główny GPW zwiększy naszą rozpoznawalność wśród największych polskich i międzynarodowych inwestorów, także tych, którzy nie inwestują na rynku NewConnect. Naszym celem jest zbudowanie stabilnego akcjonariatu, który pozwoli nam w pełni odzwierciedlić wartość Genomtec i naszej przełomowej technologii. Dodatkowo pozyskanie kolejnych inwestorów długoterminowych będzie istotnym wsparciem w budowaniu strategii spółki. Celem zarządu zawsze było zwiększanie prestiżu firmy w oczach inwestorów, a ta decyzja pozwala nam to osiągnąć, jednocześnie koncentrując się na strategii dalszego rozwoju – mówi Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec. Flagowe rozwiązanie spółki – Genomtec ID, czyli mobilny system do diagnostyki genetycznej – wchodzi w finalną fazę rozwoju. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem wejdzie w fazę badań porównawczych i oceny klinicznej w czwartym kwartale 2021 r. W drugim kwartale br. Genomtec skupił się na dostosowaniu prototypu Genomtec ID do wersji przedprodukcyjnej.

W maju br. firma otrzymała od Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej ochronę patentową na zestaw starterów do powielania sekwencji nukleotydowej Borrelia burgdorferi – bakterii wywołującej boreliozę. Do tej pory Genomtec uzyskał już trzy patenty (jeden w USA i dwa w Polsce), jak również dokonał ponad 20 zgłoszeń patentowych w urzędach patentowych w Europie, Chinach, Japonii, Brazylii i Kanadzie. Ten kluczowy patent Genomtec obejmuje pionierskie w branży podejście do systemów diagnostycznych wykorzystujących technologię bezkontaktowego grzania. Genomtec w ostatnim czasie otrzymał również certyfikat ISO 13485, który jest międzynarodowym standardem zgodności weryfikującym, czy producent urządzeń medycznych spełnia odpowiednie wymagania regulacyjne dotyczące systemu jakości. Certyfikat zaświadcza również o tym, że spółka posiada odpowiednie mechanizmy kontroli, aby zapewnić, iż urządzenie IVD opracowane i wyprodukowane w celu wykrywania predefiniowanych biologicznych czynników chorobotwórczych można uznać za bezpieczne i skuteczne.

KOMENTARZE
news

<February 2023>

MonTueWedThuFriSatSun
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
Newsletter