Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

69th International Medical Congress of Silesia 2023 (SIMC2023)
Data rozpoczęcia:
2023-05-17
Data zakończenia:
2023-05-19
Organizator:
Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Miejsce
Katowice
Link do strony

Od początku lutego 2023 r. trwa nabór abstraktów na międzynarodową konferencję 69th International Medical Congress of Silesia 2023 (SIMC2023), która odbędzie się w dniach 17-19 maja 2023 r. w Katowicach. Organizowana rokrocznie przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego konferencja każdorazowo skupia wielu studentów i doktorantów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Jest jedną z największych tego typu konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku po raz pierwszy odbędą się dwie sesje specjalnie dla uczniów szkół średnich.

W ubiegłych latach podczas konferencji prezentowane były prace z 33 różnych specjalności lekarskich i lekarsko-dentystycznych oraz innych nauk (bio)medycznych, w tym farmaceutycznych, zdrowia publicznego, fizjoterapii, dietetyki i żywienia, inżynierii biomedycznej, biologii czy chemii. Oceny merytorycznej prac w trakcie sesji dokonuje zaproszone Jury, składające się z lekarzy i pracowników naukowych związanych czynnie z odpowiednią dyscypliną naukową.

Nabór abstraktów trwa do 16 kwietnia 2023 r., natomiast zachęcamy do udziału w dyskusji i warsztatach także uczestników biernych – konferencja jest w pełni darmowa. Planowane warsztaty dotyczą m.in. praktycznej nauki laparoskopii, USG, kosmetologii, dietetyki, a ponadto nasz gość honorowy dr Ali Jawaid z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk przeprowadzi zajęcia na temat pisania wartościowych artykułów naukowych.

Wszystkie pozostałe informacje o konferencji znajdują się na stronie internetowej, wydarzeniu na Facebooku oraz profilu na Instagramie.

Serdecznie zapraszamy!

Newsletter