Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

International Clinical Epigenetics Conference 2023
Data rozpoczęcia:
2023-05-24
Data zakończenia:
2023-05-26
Organizator:
„Clinical Epigenetics Journal” i Międzynarodowe Towarzystwo Epigenetyki Molekularnej i Klinicznej
Miejsce
Szczecin
Link do strony

Serdecznie zapraszamy lekarzy, naukowców i studentów kierunków medycznych i biologicznych na International Clinical Epigenetics Conference 2023, która odbędzie się na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie w dniach 24-26 maja br.

Epigenetyka to dziedzina nauki zajmująca się badaniem dziedzicznych zmian ekspresji genów, które nie są zapisane w materiale genetycznym i tym, jak czynniki środowiskowe, zaburzając epigenetyczne mechanizmy kontroli ekspresji genów, indukują choroby. Badanie epigenetyczne przeżywają obecnie ogromny rozwój nie tylko w dziedzinie chorób, takich jak nowotwory, ale także w kontekście wpływu środowiska na procesy starzenia się czy stylu życia na ryzyko chorób. Clinical Epigenetics International Conference jest największą konferencją w 2023 r., na której będą dyskutowane najnowsze osiągnięcia badań epigenetycznych. Jest organizowana we współpracy z redakcją najwyżej punktowanego periodyku w dziedzinie epigenetyki klinicznej – „Clinical Epigenetics Journal” i Międzynarodowym Towarzystwem Epigenetyki Molekularnej i Klinicznej (isMOCLEP). Celem organizatorów konferencji jest nie tylko prezentacja i dyskusja najnowszych osiągnięć w swojej dziedzinie, ale też stworzenie młodym naukowcom miejsca do networkingu i szukania inspiracji do badań pośród międzynarodowych liderów badań epigenetycznych. 

Pierwsza konferencja epigenetyki klinicznej, która odbyła się w czerwcu ubiegłego roku również w PUM, została bardzo wysoko oceniona przez międzynarodowe środowisko naukowe zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym.  W tym roku organizatorzy mają nadzieję na jeszcze większy sukces konferencji. Wydarzenie zostało objęte patronatem JM Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego, który serdecznie zachęca do udziału w wydarzeniu: – Po sukcesie zeszłorocznej konferencji jestem przekonany, że w tym roku będzie on jeszcze większy. Niech propagowanie wybitnych badań epigenetycznych będzie kontynuowane na naszej uczelni i niech towarzyszą w tym Państwu owocne dyskusje oraz miły czas spędzony w pięknym Szczecinie. 

Newsletter