Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Związek BioForum dołącza do EuropaBio! Chce reprezentować polski biotech na europejskich forach legislacyjnych i włączyć polskie firmy w debatę o przyszłości branży
Związek BioForum dołącza do EuropaBio! Chce reprezentować polski biotech na europejskich fo

Związek Firm Biotechnologicznych BioForum – największa w Polsce, niezależna organizacja, zrzeszająca firmy z branży biotechnologii i innowacji – dołączyła do międzynarodowego stowarzyszenia firm i instytucji EuropaBio. BioForum będzie reprezentować potrzeby krajowych przedsiębiorców przed instytucjami unijnymi, w tym Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim.

Fot. EuropaBio

 

– W ostatnich latach branża biotechnologii stała się jednym z kluczowych obszarów innowacji w Europie. W instytucjach unijnych pojawia się coraz więcej programów i projektów, a także inicjatyw legislacyjnych, które będą kształtować przyszłość rynku. Polska branża biotechnologii to jeden z filarów innowacyjnej gospodarki, dlatego jej głos powinien wybrzmieć na forach europejskich. Zaangażowanie w prace EuropaBio dziś to większe szanse rozwoju dla polskich firm z branży biotech jutro – wskazuje dr Magda Kulczycka, dyrektor zarządzająca BioForum. Związek Firm Biotechnologicznych BioForum planuje aktywny udział w pracach EuropaBio. Przedstawiciele BioForum uczestniczyli ostatnio w spotkaniu członków organizacji w Brukseli, gdzie mieli okazję poznać strukturę, zasady działania EuropaBio oraz osobiście spotkać przedstawicieli zrzeszonych podmiotów. 

EuropaBio to europejskie stowarzyszenie, zrzeszające 39 firm biotech, 27 związków narodowych oraz 10 członków stowarzyszonych. Co roku organizuje European Forum of Industrial Biotechnology (EFIB). EuropaBio reprezentuje europejski biotech przed Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim, opiniuje powstającą legislację sektora healthcare oraz industrial biotechnology. W ramach współpracy firmy, zrzeszone jako członkowie Związku BioForum, mogą m.in. zasiadać w Grupach Roboczych (Working Groups) i przez to wpływać na europejską legislację w poszczególnych sektorach tematycznych.

KOMENTARZE
news

<February 2023>

MonTueWedThuFriSatSun
1
2
3
4
5
8
9
11
12
13
15
16
18
19
20
21
25
26
1
3
4
5
Newsletter