Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polski start-up dołącza do firm takich jak Roche, Novartis i Pfizer, aby wraz nimi realizować wizję laboratoriów przyszłości
Polski start-up dołącza do firm takich jak Roche, Novartis i Pfizer, aby wraz nimi realizow

A4BEE, firma technologiczna tworząca innowacyjne rozwiązania dla biotechnologii i farmacji, została przyjęta jako członek stowarzyszenia Pistoia Alliance, które to, łącząc globalnych graczy branży LifeScience, dąży do zwiększenia poziomu współpracy i efektywności kluczowych działań R&D.

 

 

 

Współpraca i akceleracja produkcji nowych leków

Dołączając do takich firm jak Roche, Novartis, AstraZeneca i Pfizer, polski start-up ma szansę współtworzyć przyszłość branży LifeScience. Projektując rozwiązania m.in. w zakresie digitalizacji i przyspieszania procesów produkcyjnych, A4BEE, wraz z partnerami, chce realizować cel, jakim są szeroko dostępne spersonalizowane terapie. W ramach stowarzyszenia ponad 100 organizacji wspólnie pokonuje powszechne wyzwania R&D poprzez identyfikację ich przyczyn, rozwój nowoczesnych standardów, powielanie najlepszych praktyk oraz realizację pilotów technologicznych. – Współpracując ramię w ramię z innymi globalnymi firmami w ramach Pistoia Alliance, przyspieszymy realizację naszej misji, którą jest wspieranie branży LifeScience innowacyjnymi, cyfrowymi rozwiązaniami, które umożliwią tańszą i szybszą produkcję leków – mówi Klaudia Kożusznik, Head of Growth w A4BEE.

Tworzenie laboratoriów przyszłości

Nowa fala innowacji biotechnologicznych rośnie wraz z wykładniczym wzrostem digitalizacji, automatyzacji i rozwoju sztucznej inteligencji. Efektem tego będą przełomowe produkty i technologie, często personalizowane, zwalczające choroby i poprawiające jakość życia. Aby jednak ta wizja mogła być dostępna dla wszystkich, a nie tylko wybranych osób, konieczne jest wypracowywanie nowych standardów branżowych na poziomie cyfryzacji, łączności pomiędzy sprzętami, analizy i predykcji danych. – Obecnie jesteśmy świadkami bezprecedensowego przyspieszenia w obszarze innowacji biotechnologicznych. Nasze ostatnie badanie pokazuje, jak konwersja technologii cyfrowych i procesów biotechnologicznych przybliża koncepcję laboratoriów przyszłości. Dzięki cyfrowym i modułowym rozwiązaniom, wspierającym produkcję biotechnologiczną, mamy szansę przyspieszyć badania i produkcję leków ratujących życie. Aby to zrobić, chcemy współpracować z partnerami korporacyjnymi, środowiskami akademickimi, rządowymi oraz stowarzyszeniami mającymi również taki cel. Warto wspólnie walczyć o znaczące innowacje – dodaje Łukasz Paciorkowski, CEO A4BEE.

W ramach „Lab of the Future” Pistoia Alliance zapewnia platformę do wymiany pomysłów i najlepszych praktyk dla rozwoju laboratoriów przyszłości. A4BEE, jako część społeczności, weźmie aktywny udział we wdrażaniu prostych w użyciu, modularnych i skalowalnych rozwiązań cyfrowych. – Z przyjemnością witamy A4BEE w The Pistoia Alliance i cieszymy się na współpracę z nimi, która pomoże w osiągnięciu naszego celu, jakim jest obniżenie barier dla innowacji w przemyśle nauk przyrodniczych. Świat badań i rozwoju w dziedzinie LifeScience ulega szybkim zmianom, a dzielenie się, partnerstwo i współpraca będą niezbędne dla zwiększenia innowacyjności. Ponieważ liczba naszych członków stale rośnie, nasze projekty i inicjatywy będą miały zasadnicze znaczenie w promowaniu nastawienia na współpracę i doprowadzeniu do istotnych przełomów – puentuje dr Becky Upton, prezes The Pistoia Alliance.

KOMENTARZE
Newsletter