Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polish Multilingual Seminar – jak komunikować naukę po polsku? Bezpłatny webinar już 8 marca!
Polish Multilingual Seminar – jak komunikować naukę po polsku? Bezpłatny webinar już 8 marc

Czy jesteś naukowcem posługującym się językiem polskim? Czy kochasz naukę i jesteś zainteresowany karierą związaną z genetyką? Czy komunikowanie nauki w języku polskim lub angielskim sprawia Ci problem? Czy zastanawiasz się nad zaangażowaniem w komunikowanie nauki w Polsce? Jeśli Twoja odpowiedź na któreś z powyższych pytań brzmi: TAK, ten webinar jest dla Ciebie! 

 

 

8 marca o godz. 18:00 czasu polskiego będę miał przyjemność poprowadzić wydarzenie online zatytułowane Polish Multilingual Seminar, zorganizowane we współpracy Fundacji Polonium oraz Genetics Society of America. Nasz panel ekspertów – Joanna Bagniewska, Rafał Mostowy i Natalia Osica – podczas debaty podzieli się swoim doświadczeniem i podpowie, jak wybrać wymarzone ścieżki kariery i zaangażować się w naukowe dyskusje. Do tej pory GSA zainicjował już kilka podobnych eventów w różnych językach, ale po raz pierwszy webinar odbędzie się w języku polskim i będzie dedykowany polskim badaczom! Dołącz do nas i zapisz się już dziś

 

Prelegenci: 

Adam Zalewski, moderator

Z wykształcenia dziennikarz, pedagog resocjalizacyjny i politolog. Redaktor naczelny portalu Biotechnologia.pl – pierwszego i największego w Polsce serwisu popularnonaukowego w dziedzinie innowacyjnego biobiznesu, istniejącego niezmiennie od 1996 r. Popularyzator nauki, który w ramach kanału YouTube Bio-Tech Media prowadzi wywiady z przedstawicielami środowiska LifeScience. Moderator paneli dyskusyjnych i prelegent podczas licznych wydarzeń branżowych zarówno w Polsce, m.in. Forum Wizja Rozwoju, Beauty Innovations, targów Spotkaj Swojego Pracodawcę, webinarów w ramach projektu EIT Food, jak i na świecie – West China (Chengdu) International Supply Chain and Smart Logistics Expo 2020, International Communicable Diseases Conference w Wilnie czy Viral Infections of Regional Significance w Moskwie. Współorganizator konferencji dla uczestników rynku kapitałowego Biznes w Genach, w której co roku bierze udział ok. 10-15 tys. słuchaczy. Jedna z osób odpowiadająca za kontent merytoryczny dla dwóch edycji największej imprezy gospodarczej w regionie Europy Środkowej – Impact ’18 i ’19. Jako jedyny Polak został wybrany do udziału w szkoleniu dla europejskich liderów opinii dotyczącym metody edycji genów CRISPR-Cas9, organizowanym przez Sekcję Rolną Ambasady Stanów Zjednoczonych na Uniwersytecie w Wageningen w Holandii. Autor artykułów naukowych na temat lekomanii oraz badań marketingowych rynku leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Prywatnie pasjonat sportu (triathlonu, boksu, wspinaczki, biegów przeszkodowych), zdrowego stylu życia oraz praktyk mindfulness.

 

Dr Rafal Mostowy, Uniwersytet Jagielloński

Rafał studiował początkowo fizykę teoretyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim (2002-2005) i Uniwersytecie w Kopenhadze (2005-2007). W 2007 r. dołączył do grupy Sebastiana Bonhoeffera na Politechnice Federalnej w Zurychu, aby kontynuować studia doktoranckie w dziedzinie biologii. Następnie otrzymał stypendium Szwajcarskiej Narodowej Fundacji Nauki „Prospective Postdoc”, aby dołączyć do grupy Christophe’a Frasera w Imperial College London. W 2013 r. otrzymał stypendium Marie Skłodowskiej-Curie Intra-European Fellowship, aby pracować nad ewolucją rekombinacji Streptococcus pneumoniae w Imperial College London, a następnie Imperial College Research Fellowship w School of Public Health. W 2018 r. Rafał dołączył do Big Data Institute na Uniwersytecie Oksfordzkim jako starszy badacz ewolucji bakteryjnej, a na początku 2019 r. przeniósł się do Krakowa, aby założyć grupę Genomiki Mikrobiologicznej. Jest również współzałożycielem Fundacji Polonium – organizacji łączącej polskich naukowców z całego świata, a także współautorem badań nad polonią.

 

Dr Joanna Bagniewska, Brunel University London, Oxford University

Dr Joanna Bagniewska jest zoologiem specjalizującym się w ekologii behawioralnej. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim, przedtem studiowała na Jacobs University w Bremie i Rice University w Houston. Pracowała naukowo w pięciu krajach, odwiedziła ponad 40. Zwyciężczyni trzeciej edycji FameLab Poland oraz zdobywczyni nagrody laureatów na finałach międzynarodowych tego konkursu. Obecnie wykłada na Wydziale Nauk o Środowisku Brunel University London, a także pracuje jako popularyzatorka nauki na Wydziale Pediatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego.

 

Natalia Osica, pro science

Natalia Osica jest socjolożką wyspecjalizowana w zakresie komunikacji społecznej, rozwiązywania konfliktów, mediacji i negocjacji (absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW). Od ponad dekady działa na rzecz transferu wiedzy ze świata akademickiego do otoczenia społeczno-gospodarczego oraz społecznej odpowiedzialności nauki. Przygodę z sektorem akademickim rozpoczęła jeszcze na studiach jako stażystka w Fundacji Rektorów Polskich. W latach 2009-2012 jako rzecznik prasowy i PR menadżer zbudowała Centrum Prasowe SWPS, za które dla tej uczelni zdobyła dwie nagrody – od branży public relations za najlepszy projekt z zakresu PR korporacyjnego (Złoty Spinacz) oraz od środowiska akademickiego za najlepszy projekt promujący naukę (nagroda Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”). W 2011 r. jako pierwszy rzecznik polskiej instytucji naukowej otrzymała tytuł Popularyzatora Nauki od redakcji Nauka w Polsce PAP. W latach 2012-2014 pełniła funkcję sekretarza, a potem prezes Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych „Naukowi.pl”. Jest jurorką w konkursie dla doktorantów Three Minutes Thesis organizowanym przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS oraz studentów Szkoły Doktorskiej UW. W 2013 r. ukazała się bezpłatna książka, którą napisała wspólnie z Wiktorem Niedzickim pt. „Sztuka promocji nauki” (wyd. OPI-PIB). Natalia jest fundatorką i założycielką Fundacji Science PRO oraz założycielką pro science (d. Science PR) – pierwszej w Polsce firmy doradczej, która wspiera naukowców, instytuty naukowe i badawcze oraz uczelnie w budowaniu widoczności, wizerunku i relacji z otoczeniem.

KOMENTARZE
news

<March 2023>

MonTueWedThuFriSatSun
1
3
4
5
7
10
12
13
14
16
17
18
19
20
25
26
28
29
30
31
1
2
Newsletter